Ülkemizde son günlerde yaşanan aşırı sıcakların normalin 6 ya da 7 derece üstünde seyretmesi sonucu Aydın Valiliği tarafından sıcaklara çözüm bulmak amacı ile duruma el attı. Yaşanan sıcak havanın nedeni ile kamu kurum ya da kuruluşlarda çalışan hamile ve engelliler yarın izinli sayılacak.

SICAK HAVALAR HAMİLE VE ENGELİYE YARIN İZİN YAPTIRDI

Aydın'da yaşanan aşırı sıcak hava sebebi ile, kamu kurum ya da kuruluşlarında çalışan hamile ile engellilerin yarın gün boyu izinli olarak görüleceği duyuruldu. Aydın Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kamu kurum ya da kuruluşlarda çalışan engelli ve hamile personelin, Aydın hava sıcaklıkarının yükselmesinin ardından bu neden il yarın yani30 Haziran 2017'de idari izin hakkı sağlanacağı bildirildi. Aydın'da havaların sıcaklığı fazla olmasının ardınan termometreler yarın 44 derece göstereceği tahmin edildi.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UYARIDA BULUNDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, önümüzde ki 7 günün hava tahminini açıkladı açıklamada vatandaşların önlem alması için uyarılarda bulundu. Kuzey Afrika'dan gelen sıcaklıkların etkisi altında kalan ve uyarı yaparak gölgede kalınması gerektiğini söyledi. Yarın ısı değerinin İstanbul'da 37, İzmir'de 41, Ankara'da ise 40 dereceyi aşacağı bildirildi.