Twitter hesabından Türkiye’ye yönelik hiçbir tehdidin kalmadığından emin olana kadar operasyonların devam edeceğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım,

"TSK’mızın yürüttüğü operasyonla, sınırlarımızın, başta DAEŞ olmak üzere tüm terör örgütlerinden temizlenmesi amaçlanmaktadır. Suriye’nin kuzeyinden, Türkiye’ye yönelik hiçbir tehdidin kalmadığından emin olana kadar bu operasyonlar sürecek. Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güneyinde bir oldu bittiye asla izin verilmeyecek" dedi.

"OPERASYONLAR SÜRECEK"

Suriye'nin kuzeyinden, Türkiye'ye yönelik hiçbir tehdidin kalmadığından emin olana kadar bu operasyonlar sürecek.

"OLDU BİTTİYE ASLA İZİN VERİLEMEYECEK"

Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde bir oldu bittiye asla izin verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANI: TÜRKİYE'YE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKSİNİZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden gözü dönmüş taşeron cinayet örgütleri ve patronları şunu bilsinler: Türkiye'ye diz çöktüremeyeceksiniz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Cizre'deki terör saldırısı ile ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada "Birliğimize ve bütünlüğümüze kasteden gözü dönmüş taşeron cinayet örgütleri ve patronları şunu bilsinler: Türkiye'ye diz çöktüremeyeceksiniz! Cizre'de şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." ifadelerini kaydetti.

BAKAN ELVAN: MİLLETİMİZ BU ALÇAKLARIN HAİN PLANLARINA İZİN VERMEYECEK

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cizre'de meydana gelen terör saldırısıyla ilgili sosyal medya hesaplarından yayımladığı mesajında "Milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden hainler, tasmalarını elinde bulunduranların emriyle saldırdıkça saldırıyor. Ancak şunu unutuyorlar. Hem hükümetimiz hem de milletimiz bu alçakların hain planlarına fırsat vermeyecek.

PKK, PYD, DAEŞ veya FETÖ. İsimleri ne olursa olsun, ihanet noktasında birleşen bu eli kanlı örgütleri ve onların arkasındaki elleri tek tek yok edeceğiz. Yaptıklarının hesabını bir bir soracağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milletiyle birlikte güçlüdür. Cizre'de şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kaydetti.