Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde bağda çalışan 36 yaşındaki Bayram Altıntaş,yıldırım düşmesi neticesinde hayatını kaybetti.

Akhisar ilçe merkezine 27 kilometre mesafedeki Gökçeköy Mahallesi’nde oturan çiftçi dün öğleden sonra bağda üzüm sererken birden hava bozdu. Gök gürültüsü ve şimşekler çakarken evli ve 2 çocuk babası Bayram Altıntaş’a yıldırım isabet etti. Olayı görenlerin ihbarıyla gelen sağlık görevlileri,Altıntaş’ın öldüğü tespit etti.

Jandarma, olayla alakalı soruşturma başlattı.

İŞÇİLERİN ÜZERİNE YILDIRIM DÜŞTÜ: 6 YARALI

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde üzüm bağında çalışan işçilerin olduğu alana yıldırım düşmesi neticesi 6 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Hacıhaliller Mahallesi Maltepe alanında üzüm bağında çalışan mevsimlik işçilerin olduğu bölgede bir ağaca yıldırım isabet etti. Ağacın etrafında bulunan aileden Niyazi, Gurbet, Fatma, Sevda, Çimen ve Merve Kaşan yaralandı.

Diğer işçilerin haber vermesinin ardından jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine geldi.

Vücudunda yanık oluşan yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

KIRKAĞAÇ’TA YILDIRIM OTOMOBİLE ZARAR VERDİ

Kırkağaç İlçesi’nde öğlen saatlerinde düşen yıldırım sebebiyle bir apartmandaki kolondan kopan parçalar park halindeki otomobilde zarara sebep oldu.

Bugün saat 13.30 sularında Kırkağaç’ın Tevfikiye Mahallesi’ndeki Kamelya 1 Apartmanı’nın en üst katına yıldırım düştü. Apartmanın kolonundan kopan parçalar, yaklaşık 20 metre yükseklikten aşağı düşerek park halindeki bir otomobile zarar verdi.

Sağanak yağmurun ardından yıldırım düştüğünü belirten otomobilin sahibi Emin Erek, "Markete alışveriş için girdiğim sırada yağmur başladı. Aceleyle eve döndüm. Çok kuvetli gökgürültüsü oldu. Şimşeğin çakmasıyla evin için gözlerimiz kamaştı, elektirikler gitti. Evlerimizde zarar yok, sadece arabamda zarar var" dedi. Aynı apartmanda oturan Ali Acarca ise "Balkonda oturuyordum, çok kuvvetli bir yağmur yağıyordu. Patlama sesi duydum. Aşağıdaki arabanın üzerine taş parçalarının düştüğünü gördüm. Neyse ki kaldırımda yürüyen biri yoktu. Aşağı düşen beton taşlar çok büyüktü, çok şükür zarar yok" dedi.