Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Taşımacılık AŞ tarafından yüksek hızlı tren (YHT) sefer vakitleri tekrardan düzenlendi.

Başkentray Projesi'nin yapım çalışmaları sebebiyle Ankara-Si̇ncan banli̇yö ve Ankara-Si̇ncan-Polatlı bölgesel tren seferleri̇ne 30 Haziran itibarıyla i̇ki̇ ay süre ile ara veri̇lecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Taşımacılık AŞ'den yapılan açıklamada, Başkentray Projesi'nin yapım çalışmaları sebebiyle bir takım  yenilemeler yapılarak, yüksek hızlı tren vakitlerinden tekrardan düzenlendiği ifade edildildiği duyuruldu.

Ankara-Sincan-Ankara arasında sabah ve akşam vakitlerinde işletilen banliyö trenleri ile Polatlı-Sincan-Ankara-Polatlı bölgesel tren seferlerine 30 Haziran'dan itibaren iki ay süreyle ara verileceği belirtilen açıklamada, yüksek hızlı trenlerin yeni saatleriyle ilgili ayrıntı bilginin "www.tcddtasimacilik.gov.tr" internet sitesinde bulunduğu kaydedildi.

"ANKARA-İZMİR YHT HATTI 2019' AÇILACAK"

Arslan, yapım çalışmaları süren hatlardan Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-Manisa-İzmir YHT hattında çalışmaların süratle devam ettiğini aktararak, 2019'da hattın inşasını tamamlamayı öngördüklerini ifade etti.

Bu sene için demiryollarına aktarılan yatırım ödeneğinin 11,3 milyar liranın üstünde olduğuna vurgu yapann Arslan, "bilhassa yatırımlarımızı, ülkemizin hızlı tren ve yüksek hızlı tren altyapısını kurmak adına yapıyoruz." dedi.