Çanakkale'de YGS'ye giremediği için bir süredir bunalımda olduğu söylenen Biga Atatürk Anadolu Lisesi 4'üncü sınıf öğrencisi Büşranur Kalaycı, iple kendini astı.

KIZ KARDEŞİ BULDU

Kız kardeşi Gülnur, akşam eve geldiğinde Büşranur'un odasında tavana asılı cansız bedeniyle karşılaştı.

Haber verilmesi üstüne gelen polis ve 112 Acil Servis ekibi, Büşranur'un intihar ettiğini belirledi. Savcının olay yerinde incelemesinin ardından Büşranur Kalaycı'nın kesin ölüm nedeninin saptanması için cesedi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

YGS'YE GİREMEYİNCE BUNALIMA GİRDİ

Savcılıkta ifadeleri başvurulan Kalaycı ailesinin fertleri, Büşranur'un 12 Mart Pazar günü yapılan YGS'ye 1 dakika geç kaldığı gerekçesiyle giremediği için bunalımda olduğunu, geçen 28 Mart'ta sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından psikolojisinin iyice bozulduğu için intihar ettiğini düşündüklerini söyledikleri öğrenildi.

Ygs'den düşük alan bir kişi de Kayseri'de intihar etmişti. 

Olay, Kayseri merkez Melikgazi İlçesi'nde gerçekleşti. Ö. F. D., iddiaya göre dün sonuçları açıklanan YGS'den düşük puan aldı. Bunun üzüntüsünü yaşayan D., odasında, polis memuru olan babasının tabancasıyla başına ateş etti.

Ağır yaralanan ve çağırılan ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ö. F. D. yolda hayatını kaybetti.

YGS'yi kaçıran Büşranur intihar etti

Kaynak: En Son Haber