24 Ağustos 2019
  • Istanbul 32.22°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 37°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'nın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla yaptıklarını söyleyerek, "Sene sonunda milletimizin beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik" ifadesini kullandı.

Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Yerli Otomobilin İlk Prototipi İncelendi

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Twitter sayfasından, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu Toplantısı ile alakalı paylaşım yaptı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ın katılımıyla TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'nı yaptıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, "Sene sonunda milletimizin beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik." mesajını paylaştı.

BAKAN VARANK CEO'DAN BİLGİ ALDI

Toplantı öncesi TOGG Ar-Ge Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Varank, TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'tan çalışmalar ile alakalı bilgi aldı ve çalışanlarla sohbet etti. Karakaş, Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde gelinen son durum ile alakalı sunum yaptı ve aracın üç boyutlu çizimini gösterdi.

Söz hususu toplantıya Bakan Varank'ın haricinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu üyelerinden Ethem Sancak, Ahmet Nazif Zorlu, Ahmet Akça ve Taha Yasin Öztürk de katıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri