İstanbul Güngören’de Şirinler çetesine yönelik 6 kişinin ölümünden, 15 kişinin de yaralanmasından sorumlu bulunan çete elebaşı Ümit Saral da Trabzon’da kıskıvrak yakalandı. Örgüt üyesi kişilerin verdiği ifadelerde saldırıyı kabul ederek, “Şirinler çetesi düşmanımızdır. Bu sebeple saldırdık” dedi. Örgütü’n daha önce 4 üyesi gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

İstanbul Güngören ilçesinde 4 Haziran 2017 gecesi Sarallar çetesi tarafından Şirinler adı verilen çeteye gerçekleştirilen saldırıda, Şirinler çetesi 1 kişi öldü, 2 kişi de ağır yaralandı. Saldırıda 9 kişi de çeşitli bölgelerinden ateş aldı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Ekipler 48 saat geçmeden saldırıyı gerçekleştiren 5 kişiyi, sonrasında da 11 çete üyesini gözaltına aldı.

Polis ekipleri, saldırı emrini veren Ümit Saral’ın talimat verdiği yönünde verilere ulaşmasından sonra Trabzon polisi ile beraber baskın gerçekleştirildi. Ümit Saral Trabzon’da yakalandı. Polis çeteye yönelik 4 baskında, İstanbul Güngören’deki saldırıda kullanılan 2 kaleşnikof ve 4 tabanca ile birlikte 7 kaleşnikof, 1 el bombası, 8 tabanca, çok sayıda mermi, sahte kimlikler ve çalıntı araçlar ele geçirdi. Sarallar çetesi elebaşı Ümit Saral'da Trabzon merkezde yakalanarak İstanbul'a götürüldü.