Saadet Partisi'nin planladığı birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilen Büyük Kudüs Mitingi için vatandaşların alana girişleri sürüyor.
Yenikapı'da yapılacak miting için alana büyük bir platform kurulurken, vatandaşların mitingi daha rahat takip edebilmeleri adına alanın farklı yerlerine dev kolonlar ve ekranlar konuldu.

Kendileri için kurulan arama noktalarından ilerleyen vatandaşlara alana girişte Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.
Kimi vatandaşların Özgür Kudüs ve Filistin yazılı kafa bantları taktığı görülürken, alana onlarca palet su bırakıldı.
Öte yandan vatandaşların kullanımı için alanın farklı yerlerine mescit, seyyar tuvaletler yerleştirilirken, acil müdahale için ambulans ve sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor.

Yenikapı Etkinlik Alanı'nın farklı noktalarına "Kanında boğulacaksın İsrail", "Kahrolsun İsrail" yazılı pankartlar yerleştirildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu mitingden önce Filistin hususundaki hassasiyeti nedeniyle Real Madrid'de forma giyen Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'ya bir davet mektubu yollamıştı.
Edinilen bilgiye göre Filistin konusundaki hassasiyetiyle bilinen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da mitinge davet edildi.

Memur-Sen'in de katılacağını açıkladığı mitinge, başta İHH İnsani Yardım Vakfı, ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, ASKON, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu destek veriyor.