Yeni Zelanda Saldırısının Arkasında Hangi Gizli Örgüt Var?

Yeni Zelanda'da gerçekleşen saldırının detayları ve saldırganın saldırıda kullandığı envanterlerin tamamı tek bir sembol altında toplanıyor. ''Kara Güneş'' adlı sembol aşırı sağcı Hıristiyanlar'ın protesto gösterilerinde de en önde bir çok kez objektiflere takıldı.

Yeni Zelanda Saldırısının Arkasında Hangi Gizli Örgüt Var?

Hristiyan Terör Örgütü Neden Muhafaza Ediliyor?

HABER365 | ÖZEL HABER | GÜRAY AYDEMİR

Yeni Zelanda'da gerçekleşen Cami saldırısında teröristin silahında ve envanterinde yer alan sembol terör örgütü şüphesini iyice arttırdı. Silahın üzerinde yazılı olan isimlerin müslümanlara saldırı gerçekleştiren isimler olması ve Osmanlı Padişah'ı 1. Muradı savaş alanında şehit eden Miloş Obiliç'in isminin yazılı olması dikkatlerden kaçmadı.

 

SİLAHIN ÜZERİNDEKİ SEMBOL ''BLACK SUN'' TAM OLARAK NEDİR?

Nazi Almanya'sının destekçisi Almanlar kendi ırkları dışındaki bütün ırkları yok etme, kendilerine biat ettirme sevdasını tek bir sembol altında toplamıştı. Aşırı sağcı bu sembol Adolf Hitler'i Führer ilan etmiş ve bütün dünyayı da bu sembolün altında toplaması için onu kutsal ilan etmişti. 

''Black Sun'' yani ''Kara Güneş''in bu Nazi sembolüyle alakası neydi? Tam olarak burada gerçekleşmemiş bir hayalin (2. Dünya Savaşı yenilgisi ile) muhattap değiştirmiş versiyonuyla artık dünya karşı karşıya olduğunu bugün Yeni Zelanda'da vahşice gerçekleşen saldırıda gördük.

SHAKİRA İNTERNETTE ''BLACK SUN'' KOLYESİNİ SATIŞA ÇIKARMIŞTI

Kolombiyalı Yıldız şarkıcı Shakira kendi internet sitesinde Black Sun'ın sembolünün bire bir aynısı olan kolyesini satışa çıkarmıştı. Bunun tesadüfi olup olmadığı ise bilinmiyor.

NAZİ SEMBOLÜ DAHADA KARANLIK BİR HALE GELDİ

Muhattabını İslam Coğrafyası olarak seçen bu İkinci Dünya kaybedeni aşırı sağcı zihniyet artık sadece İslam Dünyası'nı hedef almaya başladı. Avrupa ve Amerika bu saldırıları bireysel olarak değerlendirerek bir terör örgütü gerçeğini görmezden gelmeye devam ediyorlar.

 

BİR TERÖR ÖRGÜTÜ ORGANİZASYONU MU?

Aşırı sağcı gösterilerde en ön saflarda kameralara yansıyan ve bu olurken de saklama gereği duyulmaya bir sembol haline gelen Kara Güneş, Nazi sembolünden yola çıkıkalarak oluşturulmuş bir sembol. 

İdeolojisi ise yok etme üzerine kurulu aşırı sağcı Hıristiyan kesimin İslam coğrafyasında yaşayan müslümanların kendi topraklarına gelmesini önlemek veya bu topraklarda yokedilmesini/çıkarılmasını arzulayan insan hakları karşıtı faşizan bir düşünceden ibaret.

Dünyanın farklı yerlerinde aynı sembol altında eylemlerin yapılması ise terör örgütü ihtimalini kuvvetlendiren en önemli unsurlardan birisi.

DÜNYA ''CHARLİE HEPDO'' REFLEKSİNİ GÖSTERMİYOR

Paris'te Charlie Hepdo Dergisi'nde gerçekleşen saldırıdan sonra gösterilen tepki ve yapılan yürüyüş, sözkonusu müslümanlar olduğunda ortaya konulamıyor. ABD ve Avrupa'nın bu tavrı İslam Dünyası'nı saldırılar karşısında insan haklarının evrenselliğinden ve gücünden mahrum bırakıyor.

 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz