Yeni Yılda Resmi Tatil Kaç Gün Olacak?

Yapılan araştırmaya göre; resmi tatillere ilave edilecek 7 buçuk izin günüyle, 2019 senesinde 40 gün civarında tatil yapılabiliyor.

Yapılan araştırmaya göre; resmi tatillere ilave edilecek 7 buçuk izin günüyle, 2019 senesinde 40 gün civarında tatil yapılabiliyor.

1 Ocak 2019 Salı gününe denk geliyor, pazartesi günüde izin kullanılarak 4 günlük bir zamana çıkartılabiliyor.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 2019'da Salı gününe denk geliyor. İyi bir tatil geçirmek için yine hafta sonu tatiliyle 22 Nisan Pazartesi gününü birleştirerek 4 günlük bir tatil sağlanıyor.

MAYIS’TA 1 HAFTALIK TATİL

Mayıs ayı hem 1 Mayıs hem de 19 Mayıs tarihlerindeki resmi tatillerle çalışanlara ay boyunca toplam 1 haftaya kadar tatil fırsatı elde ediliyor.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü, 2019'da Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatilin haftanın tam ortasına gelmesini avantaja çevirerek Perşembe ve Cuma günlerinde 2 gün izin kullanabilir, izninizi hafta sonu tatiliyle birleştirerek 5 günlük bir tatil planı ortaya çıkıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise Pazar gününe denk geliyor.

6 GÜNLÜK RAMAZAN BAYRAMI

2019'da Ramazan Bayramı, 3 Haziran Salı’ya denk gelen Arife günüyle başlıyor. 4 Haziran Çarşamba günü Ramazan Bayramı’nın birinci günü, 6 Haziran Cuma ise bayramın son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Dolayısıyla hafta sonu tatiliyle beraber, 6 günlük bayram tatili elde ediliyor.

Pazartesi 1 gün izin alıp, Arife günü yarım günlük izin daha kullanabilenler ise 9 günlük dolu dolu bir tatil yapabilecekler.

KURBAN BAYRAMI AĞUSTOS’TA

15 Temmuz Pazartesi gününe gelirken, 2019'da Kurban Bayramı, 10 Ağustos Cumartesi’ne denk gelen Arife günüyle başlıyor. 11 Ağustos Pazar günü ise Kurban Bayramı’nın birinci günü olarak belirleniyor. 4 gün süren bayram, 14 Ağustos Çarşamba akşamı bitiyor. Perşembe ve Cuma günleri izin alarak bayram tatilini 9 güne uzatılabilir.

Yine aynı ay içerisinde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı ise, 2019'da Cuma gününe denk geliyor.

YIL 4 GÜNLÜK TATİLLE KAPANIYOR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise 2019'da Salı gününe denk geliyor. Pazartesi günü izin alacak olan çalışanlar için 4 günlük izin şansı var.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR