ÖZEL HABER| HABER365

Haber365'in ulaştığı kulis bilgisine göre AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, revize edilecek yeni Kabine'nin içerisinde yer alıyor. Gül'ün kabinede hangi görevde yer alacağı ise henüz netlik kazanmadı. Gelen bilgilere göre Adalet Bakanı ya da Başbakan Yardımcısı olacağı söyleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım sürpriz bir görüşme ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi' nde bir araya geldi.

KABİNE DEĞİŞİYOR

Devletin zirvesinin bu sürpriz görüşmesinin nedeninin ise uzun zamandır Ankara kulislerinde konuşulan kabine değişikliği olduğu belli oldu. 

Haber365'in edindiği kulis bilgisine göre yeni Kabine'de görevli olacak ilk isim AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamid Gül olduğu konuşuluyor.

Hükümetten revize edilen yeni kabine ile ilgili detaylı açıklama bekleniyor.

ABDÜLHAMİT GÜL KİMDİR ?

Abdulhamit Gül, 1977 senesinde Gaziantep’in Nizip ilçesinde dünyaya geldi. Lise öğrenimini Nizip İmam Hatip Lisesi'nde, lisans öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Refah ve Fazilet Partilerinde Ankara İl Gençlik Kolları’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Milli Gençlik Vakfı’nın 1999-2001 yılları arasında başkanlığını yaptı. 

Abdulhamit GÜL, 30 Eylül 2012 tarihinde düzenlenen Ak Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK üyesi olarak seçildi. 7 Aralık 2012'de ise Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

14 Nisan 2014 tarihinde AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen GÜL; 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçiminde 25. Dönem Gaziantep Milletvekili olarak seçildi.

12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi’nde yeniden MKYK üyeliğine seçilen Abdulhamit GÜL, 13 Eylül 2015 tarihinde AK Parti Genel Sekreteri olarak görevlendirildi.

Abdulhamit GÜL evli ve üç çocuk babasıdır.