Hatay'lı amcamız ekmeğini taştan çıkarıyor... 64 senedir ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Yaşar Amca, yıllarda meydan okudu. Hatay'ın Antakya ilçesi İstiklal caddesinde 64 seneden bu yana her gün ayakkabı sandığının başında büyük bir sabırla müşteri bekleyen 75 yaşındaki Yaşar Cepni, işini severek yaptığını ifade etti. 6 çocuğunu ayakkabı boyacılığı yaparak evlendirdiğini söyleyen 75 yaşındaki Yaşar Cepni, "Eskinin kazancı daha iyiydi. Şimdi boyanın değeri yok, paranın değeri yok, aslında emeğin değeri yok. Şu anda siftah yapmadığımız günler çok oluyor" açıklamasını yaptı.

Hazır boyaların piyasaya çıkmasının ayakkabı boyacılığını olumsuz etkilediğinin altını çizen 75 yaşındaki Yşar Cepni, şu ifadelerde bulundu:

"Markette, hatta bakkallarda ayakkabı boyası satılmaya başlayınca işlerimiz hayli geriledi. Ancak ben zaten bu yaştan sonra başka bir iş yapamam. Gördüğünüz boya sandığı benim 64 yıllık emektarım, ekmek teknem. 11 yaşından beri ayakkabı boyacılığı yapıyorum ve o günden bu güne hala ayakkabılarını boyatan müşterilerim var. Aynı sıraya oturduğum arkadaşım da var. Doktor, hakim, Cumhuriyet savcısı da. Hala ayakkabılarını bana gönderirler, gelirler boyarım." dedi.