Özellikle son zamanlarda hayvanlara karşı yapılan kötü muamele haberleriyle gündemden düşmeyen Antalya'dan bir dehşet haberi daha geldi. Geçmişte 3 kedinin pompalı tüfekle hiç acımadan öldürüldüğü, Hurma Mahallesi'nde bir kedi daha aynı şekilde vurulmuş olarak bulundu. Hayvanseverlerin bakım merkezine götürdüğü yaralı kedi, hemen tedavi altına alındı. Bu vahşetten sonra hayvanseverler kedi katili ortaya çıkana kadar bölgede nöbet tutma kararı aldı.

''KEDİLERİ TÜFEKLE ÖLDÜRDÜLER''

Antalya Candost Derneği Başkanı Arife Yanık, yaşanan vahşetle ilgili şu ifadelerde bulundu: "Daha önce aynı yerde 3 kedi havalı tüfekle öldürülmüştü. 4 kedi de aynı sitenin önünde bulundu. İlk vurulan kediden 17, ikinci vurulan kediden ise 3 saçma çıkmıştı. Cani ya evinin balkonundan ya da pencereden atış yapıyor. Durumu polise anlattık ama havalı tüfeğin suç olmadığını söylediler. Bu kişi bulununcaya kadar mahallede nöbet tutacağız. Afiş bastırıp asacağız."

Site sakinlerinden Gizem Sucugil ise, 8 senedir Hurma Mahallesi'nde yaşadığını ifade ederek şunları kaydetti: "Bu dördüncü vaka. Kediler hemen ölmüyor, saçmalardan dolayı kurşun zehirlenmesiyle zamanla acı çekerek ölüyorlar. Bu siteden olduğunu düşünmüyoruz vuran kişinin. Vuran kişi bulunana kadar nöbet tutacağız." dedi.