Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında Yüksek Askeri Şura üyeleri Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan Yıldırım'ın, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasından sonra, saygı duruşu gerçekleştirildi. Yıldırım, saygı duruşu sonrasında Fatiha okudu.

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defterine imza atan Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında: Vatan topraklarını kararlılıkla koruma inancımız son dönemlerde daha yüksektir. Milletimiz 15 Temmuz'daki cesareti ve kahramanlığıyla tüm dünyaya vesayeti ve esareti asla kabullenmeyeceğini göstermiş oldu. Millet idaresinin her türlü vesayetin üzerinde olduğu hakkında milletimiz gereğini yapmıştır. Milli irade demokrasiye ve ülkenin bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Vatanımız bir istikrar adası olarak varlığını milletimizin azmi sayesinde devam ettirmektedir. Devletimiz, kendisine karşı olabilecek her türlü tehdidi engelleyecek güce sahiptir. Bu şuurla 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştireceğimiz YAŞ toplantısının vatanımıza, milletimizi, TSK'ya hayırlı olmasını diliyor; bize bağımsız bir devlet bırakan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun." dedi.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Anıtkabir ziyaretinden sonra Çankaya Köşkü'ne geldi. Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında YAŞ toplantısı başladı.