Yakalanan DEAŞ'lılar Türkiye'ye Geliyor!

Suriye'ye yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ile Türkiye'nin anlaşması sonucunda YPG terör örgütünün elindeki DEAŞ'lılar Türkiye'ye getiriliyor.

Yakalanan DEAŞ'lılar Türkiye'ye Geliyor!

Suriye'nin kuzeyine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ile Türkiye'nin anlaşması üzerine YPG terör örgütünün elindeki Türk vatandaşı DEAŞ'lılar aileleriyle birlikte Türkiye'ye getiriliyor. Terörden arındırılan Suriye'nin Telabyad kentine götürülen minibüsler, oradaki DEAŞ'lıları aileleriyle birlikte Türkiye tarafına getiriyor. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine getirilen DEAŞ'lılar ve ailelerin nereye götürüldükleri belirtilmedi.


"YABANCI UYRUKLU DEAŞ'LILAR TELABYAD'TA TUTULACAK"

Öte yandan yabancı uyruklu DEAŞ'lıların ise Telabyad'daki Suriye Milli Ordu gözlem noktaları ile karargahlarına götürüldükleri belirtildi. İlk etapta minibüslerle Türkiye'ye getirilen DEAŞ'lı sayısının ise 23 olduğu bildirildi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de sınır hattında gözlemde bulunarak askeri yetkililerden DEAŞ'lı teröristlerin nakilleriyle ilgili detaylı bilgi aldı. Türkiye'ye getirilecek DEAŞ'lı sayısının ise 195 olduğu belirtildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR