Tekirdağ' da yakalanan teröristin vermiş olduğu ifadesine göre, örgüt son günlerde Türkiye' ye militan sokmakta zorlanıyor. Terör örgütü DEAŞ’ ın tank bakımlarını yapan Abdurrahman A., Tekirdağ’ da yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Suriye’ den illegal yollar ile Türkiye’ ye giren Abdurrahman A.’ nın örgüt tarafından eylem için gönderildiğinin tespit edildiği belirtildi.

700 DOLARA SAHTE KİMLİK ALMIŞ

Gazete Habertürk'ün eriştiği  ifadeye göre eli kanlı terör örgütü DEAŞ’ ın Azez’ deki silah kampında uzun süre tank bakımı yaptığını anlatan Abdurrahman A., "Kilis üzerinden sahte kimlikle 7 Temmuz’da Türkiye’ ye girdim. Kimliği bana Sadık Abut adlı biri hazırladı ve 700 dolarlık bedel ile bana verdi. Bir süre Gaziantep’ te kaldım. Kız kardeşim, DEAŞ militanı olan Abdullatif A. ile evlidir. Dayımın oğlu Abdullatif de örgüt saflarında savaşırken öldü. Babam Azez’de yaşıyor. Askerdeyken tank şoförlüğü yapmış. Şu an DEAŞ içinde tank şoförlüğü yapıp yapmadığını bilmiyorum" ifadesini kullandı.


"SON GÜNLERDE ÖRGÜT TÜRKİYE'YE MİLİTAN SOKMAKTA ÇOK ZORLANIYOR" İTİRAFI...

Terörist Abdurrahman A., ifadesinde şu itiraflarda bulundu: "Bayram günlerinde Türkiye’den Suriye’ ye geçişler yoğun olduğu için bu yoğunluktan faydalanan örgüt, başkalarına ait kimlik kartlarından yapılan sahte kimliklerle Türkiye’ ye eylemci sokar. Ben Azez’de 1 yıl boyunca DEAŞ’ın cephede kullandığı araç ve tanklarının bakımını yapardım. Kod adının önünde "Ebu" kelimesi bulunanlar örgütün silahlı kanadına mensuptur. Son günlerde örgüt Suriye’den Türkiye’ye militan sokmakta çok zorlanıyor.