Yağışlar Geliyor! Bugün Güneşli Havayı İyi Değerlendirin

Yağışlı hava geliyor! Bir süredir bol güneşli havanın etkisi altında olan Türkiye'de, yarından itibaren sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava sıcaklıkları kaç derece olacak? Detaylar haberimizde...

Yağışlar Geliyor! Bugün Güneşli Havayı İyi Değerlendirin

Yağışlar Geliyor! Bugün Güneşli Havayı İyi Değerlendirin


Meteoroloji'den gelen son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sivas çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

SICAKLIK 4 İLA 9 DERECE DAHA YÜKSEK


Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, güney kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç bölgelerde ise 5- 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU


İSTANBUL 11°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA 4°C, 18°C

Parçalı az bulutlu, zamanla çok bulutlu

İZMİR 12°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 11°C, 20°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

Son Dakika Gündem Haberleri için sayfayı kaydırınız.

Yorum Yaz