Ya Defolup Gidecekler Ya da Hak Ettikleri Cezayı Alacaklar!

Memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde düzenlenen 4'üncü Dumanlı Doğa ve Gençlik Festivali'ne katılan Binali Yıldırım, terör örgütü YPG/PKK hakkında sert konuştu.

Memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesinde düzenlenen 4'üncü Dumanlı Doğa ve Gençlik Festivali'ne katılan Binali Yıldırım, terör örgütü YPG/PKK hakkında "120 saat süre verdik. Ya defolup gidecekler ya da hak ettikleri cezayı alacaklar. Böylece topraklarımıza, vatanımıza, ülkemize yönelik bütün tehditler bertaraf edilecek" sözlerinde bulundu.

Festivale katılan ve üniversite öğrencilerine seslenen Binali Yıldırım, 'Barış Pınarı Harekâtı' ve sonrasında yaşanan olaylarla ile ilgili şunları belirtti:

"Kısa sürede silahlı bölücü terör unsurları bölgeden çekilmeye başladı. Bunu gören terör seviciler, hemen ara bulucu olmaya çalıştılar. 'Aman yapmayın, dokunmayın da biz onları buradan uzaklaştıralım' dediler. Bizim amacımız sınırlarımızın güneyinden ülkemize vaki olan saldırıları yok etmektir. Biz Kürtleri severiz, bin yıldır kardeşiz. Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Çerkez'i, Ezidi'si, Türkmen'i hep biriz, beraberiz, etle kemik gibiyiz. Bizim derdimiz terörledir, bölücülerledir. Şimdi artık biliyorsunuz 120 saat süre verdik. Ya defolup gidecekler ya da hak ettikleri cezayı alacaklar. Böylece topraklarımıza, vatanımıza, ülkemize yönelik bütün tehditler bertaraf edilecek. Sevgili gençler, bu ülkenin tapusu sizindir. Çanakkale'de 15'liler nasıl 7 düvele 'dur' dediyse, Türkiye Cumhuriyeti'ne, 780 bin kilometrekarelik vatan toprağına göz dikenlerin gözünü çıkarmak da hepimizin boynunun borcudur. Siz gençlerin en büyük hedefidir."

Yıldırım festivalin açılış töreninden hemen sonra Dumanlı Tabiat Parkı'nda 10 kilometrelik parkurda yanındaki yüzlerce öğrenci ve protokol üyeleri ile yaklaşık 2 saatlik yürüyüşte bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR