Veyis Ateş'ten FETÖ Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama

Habertürk sunucusu Veyis Ateş, Halk TV'de katıldığı bir programda FETÖ paylaşımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Ateş, kandırıldıklarını söyledi.

Veyis Ateş'ten FETÖ Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama

Veyis Ateş'ten FETÖ Paylaşımlarıyla İlgili Açıklama

Habertürk sunucusu Veyis Ateş, Halk TV'de Enver Aysever'in sunduğu 'Ayrıntılar' adlı programın konuğu oldu. FETÖ ve Türkçe Olimpiyatları ile ilgili yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Ateş, bu konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Yaptığı paylaşımları yeniden gündeme gelen Ateş, "Beni o şeyde en çok etkileyen şey Türkçe Olimpiyatları oldu. Bir kerteriz almamız lazım bu konuda. 1994-95'li yıllarda Bosna katliamı yaşandı. Biz bir grup insan Bosna Dayanışma Grubu olarak oradan gazi getiriyorduk. Benim o gruptaki görevim şuydu; diyelim ki Şişli Etfal'de bir gazi şehit olduysa ben belediyeyi arardım, belediye bir cenaze aracı gönderirdi, ben gider morgdan bu cenazeyi alır en yakın mezarlığa götürürdüm. Biz buraya ismini bilmediğimiz kişiyi defnederken cenaze namazını; cenaze aracının şoförü, imam, birkaç mezarlık görevlisi, ben 4-5 kişi kılardık. Bu cenaze namazını kılarken hep bir gün bir bayramda bu adamı merak edip birisi gelerek başında bir Fatiha okuyacak mı diye kendi kendime hayıflanırdım. Bu hayıflanma beni şuraya getirdi; anasız, babasız, çocuksuz kalınır da vatansız, devletsiz kalmak zor bir şey olsa gerek. 94-95 yıllarından bahsediyorum, bugün 16-17 yaşındaki kızımın adının Hilal olması Türk devletinin önemli sembollerinden birini taşıyor olması açısından benim için önemlidir. 
Ben bu mahalleyi bilirim. Bu mahallenin içerisinde büyüdüm. Burada öyle bir yapı var ki; Türkçe Olimpiyatları, dünyanın muhtelif yerlerinde okullar... Bütün o zamanki iklimi düşünün bununla gurur duyuyorsun, heyecanlanıyorsun." ifadelerini kullandı.

"KANDIRILDIK"

Açıklamalarına devam eden Ateş, "Terörle arasına mesafe koymayanlar falan diyorum, bir gün içerisinde bunların organize olup önüme konulması ilginç. "Bunları hâlâ niye silmiyorsun" diye soranlar var, bir utanç olarak duruyor onlar. Bu kadar iyi niyetimizin, gururlanmamızın geldiği yerde sonucu bu... Kandırıldık." dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR