Vatan Şaşmaz'ı otel odasından öldüren Filiz Aker'in 27 sene önce Kilyos'ta kaçırılmak istendiği, olayda ağır şekilde yaralandığı gazete arşivlerinden çıktı.

Filiz Aker ile bir zamanlar isimi aşk dedikodularına karışan eski TÜRK- İş Genel Sekreteri, eski Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Şemsi Denizer, 6 Ağustos 1999 günü Zonguldak’taki evinin önlerinde silahlı saldırıya uğramıştı.

Cengiz Balık’ın silahından çıkan 13 kurşunla yara alan Denizer, yaşamını kaybetti. Polis, sabıkalı Balık’ın cinayeti “40 milyon lira borç için işlediği”ni ifade etti. Ancak olayın ardında başka isimlerin olup olmadığı aydınlatılamamıştı.

VATAN ŞAŞMAZ NASIL ÖLDÜRÜLDÜ ?

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz Beşiktaş'ta bir otelde Filiz Aker isimli bir şahıs tarafından öldürülmüştü.

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz öldürüldü. Beşiktaş'ta bir otelde ölü bulunan Vatan Şaşmaz'ı öldürenin kimliği de belli oldu. 

Vatan Şaşmaz'ı sevgilisi olduğu iddia edilen Filiz Aker isimli şahsın öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Katil Filiz Aker'in Vatan Şaşmaz'ı öldürdükten sonra intihar ettiği ortaya çıkmıştı.

Vatan Şaşmaz'ın katili Filiz Aker'in bir aydır olayın gerçekleştiği otelde kaldığı ortaya çıktı.

Olayın nasıl gerçekleştiği ise henüz netlik kazanmadı. İddialara göre Vatan Şaşmaz, Filiz Aker'le tartıştıktan sonra odadan kaçmaya çalıştı. Bu sırada Aker, Vatan Şaşmaz'ı 3-4 el ateş açarak öldürdü. Aker, Şaşmaz'ı öldürdükten sonra kafasına sıkarak intihar ediyor.

Silah seslerini duyan otel çalışanları, odanın kapısını kırarak odaya girdiğinde cesetlerle karşılaştı.