Pazar akşam saatlerinde Beşiktaş'taki 5 yıldızlı bir otel odasında Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen tanınmış sunucu Vatan Şaşmaz cinayetinde sürdürülen soruşturma genişletiliyor. Cinayet hakkında Aker’in cezaevindeki abisinin ifadelerinden sonra harekete geçildi. Öldürülen sunucunun annesinin ve eski esinin de ifadelerinin alınacağı bildirildi.

Ülkeyi derinden sarsan ünlü sunucu Vatan Şaşmaz cinayetinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Emniyet ekipleri cinayeti derinlemesine inceliyor. Aker’in abisinin cinayet hakkında ifadelerinin ardından, olayla ilgili Vatan’ın annesinin ve eski eşinin ifadelerinin önümüzdeki günlerde alınacağı bildirildi.

FİLİZ AKER’İN ABİSİ KONUŞTU

Filiz Aker'in ağabeyi Sümer Bayer, '11 sene önce tanıştılar. Vatan ilk eşiyle ABD'de Filiz'e misafir olarak geldi. Ev almak için 130 bin dolar borç aldı ama sonrasında ödemedi. Vatan, Filiz için FOREX'te para yatırıyordu. 2.5 milyon doları gitti' açıklamasını yaptı.

‘Kardeşimin parasını yediler. Dolandırdılar’ açıklamalarını yapan abi Sümer Bayer, ‘1.5 aydır otelde yaşıyordu. Ben cezaevinden çıktıktan sonra birlikte Boğaz’da gittik. Morali çok iyiydi. Olay günü de saat 16.17’de beni arayarak ‘Ben bugün Hollanda’ya gidiyorum. Yarın seni ararım’ dedi. Sonrasında beni abim aradı ve ‘Filiz, Vatan Şaşmaz’ı öldürmüş’ dedi. Ablamı ruh hastası sorunlu biri gibi gösterdiler. Özellikle de Dora Ercan. Filiz aklı başında ve ruh hastası olmayan biriydi. Olayın sebebi Filiz’in parasını geri alamamasıdır.” dedi.