Alınan bilgiye göre, Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Özel Harekat ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İpekyolu ilçesinde teröristlerin polisevi ve polis merkezinin bulunduğu binaya patlayıcı yüklü araçla düzenlediği saldırının ardından hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı.

Zırhlı araç ve çok sayıda polis ekibinin katıldığı operasyonda bazı adreslere baskın yapan ekipler roketatar, M 16 silah ve dolu şekilde 3 şarjör, antitank mayını, roketatar mühimmatı, 126 kalaşnikof mermisi ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdi.

Saldırıda patlayıcı yüklü aracı polisevi ve polis merkezinin bulunduğu binanın önüne getirdiği tespit edilen ve yaralı yakalanan terör örgütü mensubu M.O'nun emniyetteki işlemleri sürüyor.

İskele Caddesi'nde polisevi ve İki Nisan Polis Merkezi'nin bulunduğu binaya terör örgütü PKK mensuplarınca patlayıcı yüklü araçla saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırıda bir polis şehit olmuş, iki vatandaş hayatını kaybetmiş ve 20'si polis 73 kişi yaralanmıştı.

AA