Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin merkez üssünü Tuşba İlçesi'nin Bağdaşan Mahallesi olarak tespit ettiği deprem, bugün saat 21.46'da meydana geldi. Yerin 22.92 kilometre derinliğinde olan deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 3.9, merkez üssünü Tuşba İlçesi'ne bağlı Derebey Mahallesi olarak açıkladı.

Van'da art arda depremler yaşanmaya devam ediyor.

Van'ın Erciş ilçesinde 4,1 şiddetinde bir deprem kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Erciş ilçesinde saat 12.41'de 4,1 şiddetinde deprem meydana geldi.

Deprem ortalama 10 kilometre derinlikte olduğu belirtildi.

MUĞLA YİNE SALLANDI

Diğer yandan geçen hafta Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, saat 11.33'de merkez üssü Milas olan 4,2 şiddetinde deprem oldu.
Depremin ortalama 12,22 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edildi.

KANDİLLİ'DEN KORKUTAN DEPREM UYARISI!

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık" açıklamasını yaptı. Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "Depremleri nerede ve yaklaşık ne büyüklükte olacağını biliyoruz ama hiçbir zaman maalesef bugünkü teknolojiyle zaman verme şansımız yok" dedi.

Özener, "Bütün bilim insanları şunu kabul etmiş durumda; Marmara'da yakın gelecekte 7'nin üzerinde bir deprem olacağı açık. Tarih veremiyoruz ama bu tek parçalı bir kırık olabilir, iki parçalı bir kırım olabilir Marmara'da bir deprem olacağı gerçeğini değiştirmez.’ dedi.