Van’ın Özalp ilçesinde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden gelen verilere göre, bugün saat 07.20 sularında merkez üssü Mollatopuz Mahallesi’nde 3.5 büyüklüğünde bir deprem oluştu. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin, kısa dereceli paniğe neden olduğu belirtildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgilere göre, bugün saat 07.20 sıralarından merkez üssü Mollatopuz Mahallesi’nde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana oluştu.
Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin, kısa süreli paniğe neden olduğu belirtildi.

Türkiye’nin doğu ve güneyi iki ayrı depremle sallandı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı bilgilerine göre, Akdeniz’de saat 10.10'da 4,3 büyüklüğünde deprem meydana oluştu. 5,18 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssünün Girit Adası olduğu belirlendi.

İKİNCİ DEPREM VAN'DA

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgilere göre, bugün saat 07.20 sıralarından merkez üssü Mollatopuz Mahallesi’nde 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı depremin, orta süreli tedirginliğe sebeb olduğu bildirildi.