Sıcak hava dalgası yayılıyor. Şanlıurfa'da 2 günden beri etkisini gösteren sıcak hava dalgası sebebiyle bazı ilçelerde sıcaklık 40 dereceyi geçti.

Aydın'nda ise valilik kamu kurum ve kuruluşlarında iş gören engelli ile hamilelerin, ilde hava sıcaklığının yükselmesi sebebiyle yarın idari izinli sayılmasına karar verildi.Aydın'da sıcaklığın yarın 44 derece olacağı tahmin ediliyor.

Diğer yandan İstanbul Valiliğide bir uyurıda bulundu.

VALİLİK DENİZE GİRENLERİ UYARDI

İstanbul Valiliği denize giren vatandaşları uyardı .Boğulma vakarının artması üzerine İstanbul Valiliği vatandaşları uyarıda bulundu ve denize girerken dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Yaz aylarının başlamasıyla deniz sezonu açılmış bulunmaktadır.Bu nedenle boğulma vakarında artma görüldüğü ortaya koyuldu.Boğulma vakalarında olan artış nedeniyla İstanbul Valiliği açıklama yapma gereği duydu.Ve valilik yaptığı açıklamalarda vatandaşlarıda uyurıda bulundu.Denize girilmesi yasak bölgelerde denize girilmemesi ve aşırı açılmaması gerekliliğini vurguladığını duyurdu.

Valilikten gerçekleşen açıklamada, "Boğulma vakalarının önlenebilmesi ve yurtdaşlarımızın acılara denk olmaması için denize girilmesi olumsuz sonuçlar doğuracak veya uygun olmayan yasaklı ve kontrolsüz bölgelerde ve hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda denize girilmemesi, yasak olmayan çevrelerde denize girilirken de meteorolojik uyarıların dikkate alınması, yetkililerin uyarılarına mutlaka uyulması, yurtdaşlarımızın can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir" ifadeleri yer aldı.