FETÖ'ye karşı düzenlenen soruşturma dahilinde tutuklanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir'in eşi Neslihan Gökdemir tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde eşi ile birlikte gözaltına alınan Neslihan Gökdemir'in emniyetteki işlemleri bitti.

Adliyeye gönderilen ve savcılıktaki sorgusundan sonra mahkemeye sevk edilen Neslihan Gökdemir'in tutuklanmasına karar verildi.

Soruşturma dahilinde eşiyle birlikte gözaltına alınan Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

BUGÜN İZMİR'DE 37 GÖZALTI YAPILDI

FETÖ'nün İzmir teşkilatlanmasına karşı 7 vilayette gerçekleştirilen operasyonda, örgütün sözde eyalet teşkilatlanması kapsamında etkinlik gösterdikleri iddia edilen 37 zanlı yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının sürdürdüğü FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde örgütün sözde eyalet teşkilatlanması dahilinde içinde Gaziemir ilçesinde "irşatçı", "büyük bölge imamı", "küçük bölge imamı", "bölge mütevelli heyetleri", "serrehberler", "ışık evi" ve "talebe mesulü" gibi unvanlarla görev yaptıkları iddia edilen 62 şüpheli hakkında gözaltı ve arama kararı hükmedildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi birimleri, şüphelilerin yakalanması adına bu sabah İzmir merkezli İstanbul, Manisa, Bitlis, Kahramanmaraş, Ağrı ve Malatya'da eş zamanlı operasyon başlattı.

37 GÖZALTI YAPILDI

Gözaltına alınan şüphelilerin, örgütün gizli haberleşme uygulaması "ByLock" kullandıkları, örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in emri üzerine Bank Asya'ya para yatırdıkları iddia edildi.

Gözaltına alınanlar içerisinde, örgütün üst düzey yöneticileri olduğu iddia edilen kişilerle halen görevdeki bir astsubay ve KHK ile kapatılan Ankara'daki Anafen Dershanesinin eski müdürünün de olduğu öğrenildi.

Emniyet yetkilileri gözaltına alınan FETÖ'cülerin ifadeleri doğrultusunda dışarıda kalan ve hala örgüte hizmet eden hainleri yakalamak için harekete geçti.