Hava sıcaklıkları artıyor, artan ve bunaltan nem daha da yüksek hissediliyor. Geride bıraktığımız Cuma gününden itibaren birden artmaya başlayan sıcak ve nemli hava, yarın rekor sıcaklıkları beraberinde getirecek. Aşırı sıcaklıklar hafta sonuna kadar aynı şekilde bunaltmayı sürdürecek. Aşırı sıcaklardan bıkan vatandaşları Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava raporları korkuttu. İstanbul'da bugün 41 dereceye kadar artan ve hissedilen bunaltıcı sıcaklıklar, yarın aşırı nemin de etkisiyle gün boyu hissedilecek. İstanbul'da yarın öğlen saatlerinde sıcaklık 36 derece'ye kadar çıkacak ancak sıcaklık 53 derece'ye kadar hissedilecek.

''ZİRVEYE ULAŞACAK''

Yarın zirveye ulaşacak olan aşırı sıcaklar, yurdu terk etmiyor. Cumartesi gününe kadar sürecek olan sıcaklıklar nemin etkisinin çok olduğu bölgelerde üst seviyelere ulaşacak.

''NEM %94'E ULAŞACAK''

İstanbul'da özellikle Karadeniz'e yakın olan ilçelerde yüksek nem oranı bugün de etkisini sürdürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre; Arnavutköy Terkos'da nem oranı yüzde 94'e ulaşırken, Sarıyer Kilyos'ta yüzde 90, Beykoz Anadolu Feneri'nde yüzde 89, Silivri'de yüzde 90, Çatalca'da yüzde 84'luk nem oranı ölçüldü. Aşırı sıcak ve nemin etkisinden kurtulmak için bir çok vatandaş denize ve yeşil alanlara akın etti. İstanbul'da yüksek nem oranları bunaltacak şekilde etkili olmayı sürdürecek. Özellikle ölçülen yüksek nem oranlarının İstanbul'un kuzey bölgelerinde oldu. İstanbul'un çeşitli ilçelerinde ölçülen sıcaklık değerleri 28 ila 33 derece arasında değişirken, yüksek nem ise hissedilen sıcaklık derecelerini yüksek oranlara çıkartıyor.