18 Temmuz 2019
  • Istanbul 28°
  • Ankara 22.22°
  • Izmir 30°
İmsak 03:47
Güneş 05:40
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:25
BIST100.262
Dolar5,7061
Euro6,4244
Altın260,93

Uzel Traktör Fabrikası Aylardır Yağmalanıyor

Türkiye'nin en önemli fabrikalarından birisi olan Uzel Traktör Fabrikası, aile üyeleri arasındaki anlaşmazlık nedeniyle aylardır sahipsiz kaldı. Boş kalan fabrika uzun süredir yağmalanıyor.

Uzel Traktör Fabrikası Aylardır Yağmalanıyor

Türkiye'nin en büyük traktör fabrikasıyken aile mensupları arasındaki anlaşmazlık neticesinde kapatılan Eyüpsultan Rami'de yer alan Uzel traktör fabrikası hurdacıların uğrak noktası oldu. Maaş alamayan güvenlikçilerin terk etmesiyle sahipsiz kalan fabrika yaklaşık 2 aydır yağmalanıyor.

HURDACIYA SATIYORLAR

Üretim bantları, traktörler, klimalar, torna makineleri, tezgahlar, masa, sandalyeler yerlerinden sökülerek götürülüyor. Bütün kapıları açık olan fabrikaya gelen yağmacılar topladıkları malzemeleri hurdacıya satıyor.

"HER GÜN BİR SEFER GELİYORUM, HARÇLIĞIMI ALIYORUM"

Parasız kaldığı vakitler fabrikadan hurda topladığını söyleyen bir kişi, "Ben hurdacı değilim, demirci değilim, bir sabah buradan geçerken bir baktım 10-15 kağıtçı birden geçiyor. Ben de parasızdım o gün, bir girdim baktım herkes demir alıyor. Ben de başladım demir almaya, her gün bir defa geliyorum harçlığımı alıyorum çıkıyorum. Çoğunlukla kağıtçılar geliyor. Suriyeliler, Pakistanlılar büyük motorları götürüyorlar. Bu üç dört aydır sürüyor. Hiç bir güvenlik tedbiri yok terk edilmiş halde" dedi

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri