Diyarbakır'da PKK'nın gelir kollarından biri olan uyuşturuya yönelik yapılan operasyonlarda bin ton 158 kilogram esrar ve 52 bin kök Hint keneviri yakalandı.

Diyarbakır'ın Lice ve Eğil ilçelerinde gerçekleştirilen narkoterör opresyonlarına tonlarca uyuşturucu ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada PKK'nın gelir kaynağı olan uyuşturucu operasyonu yapıldığı bildirildi.

Dağlık ve ormanlık alanda yapılan aralamalarda 4 ayrı noktaya saklanmış 57 çuval içinde bir ton 158 kilogram esrar ele yakalandı. Gözaltına alınan bir zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Köyde bir tarlada yapılan aramada ise 52 bin Hint keneviri ele geçirildi ve imha edildi.

ADANA'DA 17 KİŞİ TUTUKLANDI

Adana'da uyuşturucu tacirlerine yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 25 kişi'den 17'si tutuklandı 8'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yapılan aramalarda 32 kilo 200 gram esrar, 1 kilo 375 gram eroşn, bin 200 kök Hint keneviri, bin 172 uyuşturucu hap ve 2 gram kokain ile uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 6 bin 500 lira ele geçirildi.

BURSA'DA 50 ADRESE BASKIN YAPILDI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, 16 mahalledeki 50 adreste uyuşturucu ticareti yapıldığını tespit etti.

Özel harekat, çevik kuvvet ve asayiş ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin polis, şafak vakti belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yaptı.

Operasyonda, 50 zanlı gözaltına alındı. Zanlıların bulunduğu adreslerdeki aramalarda, 550 gram metamfetamin, 150 gram skunk (genetiği değiştirilmiş esrar), 51 kilogram esrar, bin 750 uyuşturucu hap ve 500 gram sentetik uyuşturucu ile 7 ruhsatsız silah ele geçirildi.