Konya'da eşi uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesi ile tutuklanan kadın ve kardeşi, bebek arabasında 4 kilogram esrar ve ruhsatsız tabanca taşırken polislere yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi ekipleri, 19 Temmuz'da evinde çoğu yakılmış bir halde 540 gram esrar bulunan ve çıkarıldığı mahkeme heyeti tarafından "uyuşturucu ticareti" suçundan cezaevine gönderilen Gökhan K'nin eşi D.K. ile kayınbiraderi K.D'yi polis, bir süredir takibe almıştı.

Bebek arabasıyla birlikte yürüyen D.K. ve K.D'nin hareketlerinden şüphelenen polis, zanlıların üzerinde arama yaptı.Herhangi bir suç unsuru bulamayan polisin bebek arabasında yaptığı aramada ise 4 kilogram esrar ile bir ruhsatsız tabanca ortaya çıktı. D.K. ve kardeşi K.D. polis tarafından gözaltına alındı.

Polis ekiplerince, 19 Temmuz'da eve düzenlenen operasyonda çoğunluğu yakılmış 540 gram esrar bulunmuş, ev sahibi Gökhan K. uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanmıştı.

Tutuklanan suçlunun, 8 Temmuz'da merkez Karatay ilçesindeki Doğanlar Mahallesi'nde uyuşturucu satışını engellemek için hazırlanan, "Mahallemizde uyuşturucu istemiyoruz" sloganlarının atıldığı yürüyüşe katıldığı, ve mahalle muhtarlığının birinci azası olduğu ortaya çıkmıştı.