17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 21.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Üsküdar Şemsi Ahmet Paşa camii Projesinde Şok Gelişme!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar'daki Şemsi Ahmet Paşa camisinin avlu duvarlarında meydana gelen çatlaklara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Üsküdar Şemsi Ahmet Paşa camii Projesinde Şok Gelişme!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar bölgesinde yer bulan, Mimar Sinan'ın son şaheserlerinden biri olan Şemsi Ahmet Paşa Camisi'nin ön tarafındaki duvarında oluşan kırılma ve dökülmeler, denizi doldurma projesi esnasında çakılan kazıklar sebebiyle olmadığını, çatlakların daha önceden olduğunu söyledi.

PROJENİN O KISMI İPTAL EDİLDİ

Gömülen kazıkların çıkarılacağı, proje o bölümünü iptal edildiğini belirten Topbaş, caminin önündeki bahçe duvarıyla ilgili çalışmayı bizzat kendisinin kaleme çizdiğini
ifade etti.

Kadir Topbaş'ın açıklaması;
Şemsi Ahmet Paşa camisinin İstanbul'daki en nefis eserlerden biri olduğunu belirten Topbaş, "Üsküdar sahilinden Harem'e doğru yol boyunca yürüme bandını artırmak ve orada bulunan yoğunluğun konforlu bir hale getirilmesi açısından İBB Projeler Daire Başkanlığı tarafından bir proje yapıldı. Bu proje Koruma Kurulu tarafından da onaylanmış, proje haline getirilmiş. Denize bir miktar kazıklar vuruldu.suretiyle Şemsi Paşa Cami'nin önüne sirayet eden bir noktada yol büyütmesi düşünülmüş. Şemsi Paşa Camii'nin içerisinde çatlak falan yok.Sadece ön bahçe duvarında çatlak oluştu bu çatlağında önceden olduğu vurgulandı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri