Tatil beldesi Antalya’nın Manavgat ilçesi'nde bulunan Club Grand Aqua Hotel'in sahibi Fetih Yılmaz Sezer, tesettürlü hanımlara uygulanan ayrımcılığın temsilcilerinden biri oldu. Otelin havuzlarına kapalı hanımların girmesini yasaklayan otel yönetimi, bu yasağı başka bir skandal olayla savunarak “prensip gereği tesettürlü bayanların otellerine gelmesini istemediklerini” söyledi.

Tesettürlü hanımların otellerine gelmemesi taraftarı olan Fetih Yılmaz Sezer, “O havuzlar yeri geliyor asitle yeri geliyor klorla temizleniyor. Haşemalı bayanlar ise bütün gün haşemalı olarak gezdikten sonra yıkanmadan havuza giriyor. Diğer türlü olsa yıkanarak havuza girecekti. Havuza girmeden mutlaka yıkanmalıdır. Müşterilerimiz değişik bakıyor. Tesettürlü otel var gitsin orada girsin” diyerek skandal sözleriyle haddini bilmeden konuşmayı sürdürdü.

''MÜŞTERİLER RAHATSIZ OLDU''

Gazetecilre yaptığı skandal açıklamada boş sözlerini devam ettiren otel sahibi Fetih Yılmaz Sezer, “müşteriler rahatsız oldu” diyerek, kendisiyle çelişti. Sezer, “Kendi kinlerini boşu boşuna sizin kanalınız aracılığıyla başka tarafa çekmek suretiyle kullanmak istemiyorlar. Düşünün, o havuzlara 5 tane 10 tane haşemalı ya gelir ya gelmez. Yabancı turistler rahatsız olduğu için değil, bizim kendi prensibimiz bu. Tabi giremez. Bu işlerle, öyle basit olay ki bunlar. Bunun ne turizmle, ne hürriyetle ilgisi var Müşteri rahatsız oluyorsa ben ne yapayım kardeşim. Ayrı bir haşema havuzum yok ki. Yanlışsam yanlışsın deyin” ifadelerini kullandı.