Mersin’de tatlı ve pasta ürünleri satan dükkâna dün gece saatlerinde saldırı düzenlendi. Saldırganlar 20 el ateş açıp kaçtı.

TATLI DÜKKÂNINA KURŞUN YAĞDIRDILAR

Mersin’in Yenişehir ilçesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda baklava ve tatlı ürünleri satılan dükkâna gelen saldırganlar, müşterilerin de bulunduğu tatlı dükkânına kurşun yağdırdı. En az 20 el ateş açan saldırganlar geldikleri araçla olay yerinden kaçtılar.

DÜKKÂNDAKİ MÜŞTERİLER BÜYÜK PANİK YAŞADI

Tatlı ve pasta ürünleri satılan dükkâna içerde müşteriler varken saldıran saldırganlar tatlıcı dükkânına rastgele ateş açtı. Tatlıcı dükkânına kurşun yağdırdılar. Saldırının etkisiyle dükkânın içinde kargaşa meydana geldi sağ sola kaçışan insanların çığlıkları üzerine bölgeye polis ekipleri geldi. Olayın ardından çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Müşterilerden 5 kişi ve çalışanlardan 3 kişi ağır yaralandı. Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

HUSUMET OLDUĞU İDDİA EDİLDİ

Gerçekleşen saldırı sonrası bölgede inceleme yapan polis ekipleri 9 milimetre çapında tabanca ile en az 20 boş kovan bulundu.Saldırının gerçekleştiği bulvar 2 saat trafiğe kapandı.Polis ekiplerinin incelemelerinin ardından yeniden açıldı.