Tekirdağ'da FETÖ/PDY terör örgütünün üniversite yapılanmalarına yönelik yapılan operasyonda Namık Kemal Üniversitesi öğretim üyelerinden, içlerinde profesörlerinde olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Namık Kemal Üniversitesi’nde görev yapan, aralarında hastane müdürü, yönetici ve akademisyenlerin de olduğu 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Sabah saatlerinde başlatılan operasyon kapsamında 13 kişi yakalanarak gözaltına alındı ve evlerinde arama yapıldı.

Şüpheliler sağlık kontolündünden geçirildikten sonra ifadelerinin alınması için Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'ne sevk edildi. 

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında gözaltı kararı bulunan 28 şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdürüldüğünü belirtti.

BİR ÇOK İLDE OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Aralarında İstanbul, Yalova, Denizli, Antalya, Konya, Ankara'nında bulunduğu bir çok ilde de operasyonlar devam ediyor. Terörist başı Gülen'in talimatıyla kendilerini gizlemeye çalışan FETÖ'cüler emniyet ve istihbarat ekiplerinin titiz çalışmları sonucu tek tek yakayı ele veriyor.

15 Temmuz darbe girişiminin baş elemanları olan bu hainlerin yargılanmaları da sürüyor.  Aldıkları talimatlarla herşeyi inkar eden teröristler, gösterilen fotoğraf ve videolar karşısında ise sessiz kalıyor. İktidarın ve Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'ın mücadelesi ve kararlılığı sonucu bir çok yapıda FETÖ yapılanmaları tasviye edilmişti.