İzmir'de, Ege Üniversitesi'nde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik baskında, içlerinde akademisyenlerin de bulunduğu 12 kişi yaka paça gözaltına alındı.

EGE ÜNİVERSİTESİNDE FETÖ OPERASYONUNDA 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ege Üniversitesi'nde haklarında gözaltına alınma kararı verilen, içlerinde aktif görevde olan ve meslekten atılan idari personel ile akademisyenlerin de bulunduğu kişilere yönelik operasyon gerçekleştirildi. Gözaltına alınan 12 şüphelinin örgütün şifreli haberleşme programı olan 'ByLock'u cep telefonlarında bulunduğu tespit edildiği belirtildi. Zanlılar, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

TÜBİTAK ADINA KAYITLIı TELEFON BYLOCK ÇIKTI!

Eski TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Palaz ve eski İstihbarat Daire Başkanı Altıparmak'ın da içleride bulunduğu "Böcek" soruşturmasında 12 şüphelinin yargılanmasına devam edildi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davada, şüpheli sanıklar Sedat Zavar ve İlker Usta, şüpheli sanıklar Mehmet Yüksel ve Hasan Akın'ın yanında şüpheli avukatları, müdahil Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakanlığın avukatları ile şikayetçi Maliye Bakanlığının avukatı katıldı.Şüphelilerden Ömer Altıparmak ve Zeki Bulut ile tutuklu bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.