Erciyes Üniversitesi'nde eğitim gören 24 yaşındaki Ş.Y., evde bulunan eşyaları 14. kattan yola attı.

Talas ilçesi Mevlana Mahallesi Umut Caddesi Taslak Sokak'ta bulunan 14 katlı bir rezidansta Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu öğrencisi Ş.Y., 14'üncü katın balkonuna çıkarak mutfaktaki eşyayı, televizyonu, sandalyeleri aşağıya fırlatmaya başladı.Yoldan geçenler kaçışırken, eylemine bir süre devam eden Ş.Y. evde eline geçen ne varsa hepsini aşağıya attı.

4 SAAT SONUNDA İKNA EDİLDİ

Olayı görenler Ş.Y.'yi ikna etmeye çalışırken, bir yandan da güvenlik güçlerine haber verildi. Balkona bayrak asan Ş.Y., 4 saatlik çabanın ardından ikna edilerek polis aracına bindirildi. Üniversite öğrencisi Ş.Y. daha sonra hastaneye götürüldü.

GÖRENLER DELİ SANDI

olay yerinde olan kişiler üniversite ögrencisini deli sandı.polise haber olay yerindeki komşular üniverisite öğrencisinin ne yapmaya çalıştıgına anlam veremedi.Görenler üniverisite öğrencisinin psikolojisinin bozuk olduğunu bellirtti.Kayseri üniversitesinde ögrenim gören genç neden böyle birşey yaptığı henüz anlaşılamadı.Olay yerine gelen polis ekipler üniversite ögrencisini gözaltına aldı.Kayseri Emniyet Müdürlüğüne götürülen genç ifadesi alınmak üzere karakola götürülen ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.