AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Siyasetçilerin eleştirilerini söylerken ya da eleştirilere yanıt verirken, siyasi nezaketi kesinlikle elden bırakmamaları gerektiğini ifade ediyoruz. Sayın Davutoğlu'nun, MHP Genel Başkanına karşı eleştirilerinin de bu kapsamda ele alınmasını, yanıtların da aynı şekilde verilmesini isterdik. Siyasi bir eleştirinin, benzer bir tarzla yanıtlamak yerine, tahkir ve hakaret ile karşılık bulması kabul edilemez bir durumdur." değerlendirmesini yaptı.

Ünal, verdiği yazılı demeçte, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kabine değişikliğine dair değerlendirme yaparken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na göndermede bulunduğunu hatırlatarak, "Bunun üzerine, Sayın Davutoğlu'nun verdiği cevaba, MHP Genel Başkan Yardımcılarının mukabil cevaplarıyla, hiçbir şekilde arzu etmediğimiz, siyasetin nefasetine yakışmayan, nahoş bir durum ortaya çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

HAKARET KABUL EDİLEMEZ


Geçmişle ilgili konuların tekrar gündeme getirilmesinin, ülkenin pozitif gündemine bir katkı sağlamayacağının bilindiğine işaret eden Ünal, AK Parti olarak özellikle 15 Temmuz sonrasında MHP'nin izlediği politika konusundaki takdir ve teşekkürlerini, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla her fırsatta dile getirdiklerini bildirdi.