Ihlamurkuyu Mahallesi Gülbahar Sokak'taki 5 katlı bir binanın çatısında, henüz tespit edilemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın, binanın üst katına da sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Ekiplerin çalışması sonucu söndürülen yangında, binanın üst katı kullanılamaz hale geldi.

Yangınla alakalı inceleme sürüyor.

Son zamanlarda İstanbul'da yaşanan olaylar vatandaşın canını sıkmaya devam ediyorken ülkede de benzer olaylar yaşanıyor. Bunlara bir örnekte;

Yangın Beyoğlu Gülfidan Sokak üzerinde saat 11.00 civarında 4 katlı binanın çatı katında oldu.

Henüz tespit edilemeyen sebepleçıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangını kontrol altına aldıktan sonra daireye giren itfaiye aynı odada İsa (5), Abdurrahman (3) ve Vedat Şahin (2) 'in cansız bedenlerini buldu. Olayı duyarak eve gelen inşaat işçisi baba Ramazan Şahin ve aile bireyleri siniz krizi geçirdi.

Baba Ramazan Şahin'in 16 çocuğunun olduğu öğrenirken ölen kardeşlerin çocuklar arasında en küçükler olduğu belirtildi. Yangının olduğu daireye girmeye çalışan yakınları, polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

 

Kaynak: Sabah