Olay yerinden gelen bilgiye göre, Ümraniye Çakmak Köprüsü civarlarındaki bir taksi durağına, bir araçtaki henüz kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslar tarafından ateş açıldı.

Mermilerin isabet ettiği durakta bulunan 3 kişi yaralanırken, araçtakiler olay yerinden kaçtı.Durumun bildirilmesi üzerine, taksi durağına çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptığı yaralıları çevredeki hastanelere kaldırdı. Polis ekipleri de geniş güvenlik önlemlerinin alındığı taksi durağının çevresinde, inceleme yapıp delil topladı.

Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan birinin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olay yerinde alınan bilgilere göre taksi duragına yapılan saldırının nedeni henüz bilinmiyor.Olay yerine gelen polis ekipleri detaylıca aramaya koyuldu.İstanbul Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri olay yerine gelip silahlardan çıkan boş kovanları topladı.Polis ekipleri olay yerinde bulunan dükkanların kamera kayıtlarına el koydu ve El koyulan kamera kayıtlarından şahısların ve saldırganların kimlikleri tespit edilmeye çalışılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri sihalı saldrıyı gerçekleştirenlerle durakda çalışanların arasında bir husumet olup olmadığını araştırmak üzere durak taksilerinde çalışan taksicileri emniyete davet etti.