Uludağ'da Kaybolan İki Arkadaşı Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıkmalarının ardından kaybolan iki arkadaş için başlatılan arama çalışmaları 12. gününde de sürüyor.

Uludağ'da Kaybolan İki Arkadaşı Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Uludağ'da Kaybolan İki Arkadaşı Arama Çalışmaları Devam Ediyor

Uludağ'da kaybolan Mert Alparslan ve Efe Sarp için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinesinde yürütülen çalışmalara jandarma asayiş, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ile bazı sivil arama kurtarma ekipleri katılıyor.

Bölgedeki olumsuz hava koşulları nedeniyle arama çalışmalarında uçak ve helikopterler kullanılamıyor.

Ekipler, çalışmalarını Efe Sarp'a ait mont ve berenin yanı sıra iki batonun (dağcıların kullandığı yürüyüş sopası) bulunduğu Küreklidere mevkisinde devam ediyor.

Çalışmalarda şu ana kadar başka herhangi bir ize rastlanamadığı belirtildi.

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık Pazar günü gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park etmelerinin ardından zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alparslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

Arama çalışmalarının yedinci gününde Uludağ'ın kuzeybatı yamaçlarındaki Küreklidere mevkisinde Sarp'a ait mont, bere ve anahtarlar, daha sonra ise iki baton bulunmuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri