Ülke Genelinde Alkollü Araç Kullananlara Yönelik Denetim

Trafik polisleri tarafından ülke genelinde yapılan denetimlerde 78 bin 244 sürücüden bin 640'ının alkol, 9'unun ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı belirlendi.

Ülke Genelinde Alkollü Araç Kullananlara Yönelik Denetim

Trafik polisleri tarafından ülke genelinde yapılan denetimlerde 78 bin 244 sürücüden bin 640'ının alkol, 9'unun ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı belirlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gündeme aktarılan açıklamaya göre, yılın ilk 9 aylık döneminde 5 milyon 329 bin 801 araç sürücüsüne alkol testi yapıldı. 125 bin 538 sürücüye alkol etkisinde araç kullanmaktan, bin 299 araç sürücüsüne ise uyuşturucu ve uyarıcı madde etkisinde araç kullanmaktan cezai işlem uygulandı.

Trafik güvenliğini kontrol etmek ve alkol etkisinde araç kullanımından kaynaklı trafik kazalarını engellemek için 4-5 Ekim'de ülke genelinde alkol etkisinde araç kullanımına yönelik özel kontrol düzenlendi.

Bahsi geçen kontrollerde 78 bin 244 araç ve sürücüsü kontrol edildi, bin 640 sürücünün alkol, 9 sürücünün ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı tespit edildi.

Yapılan denetimler sonucu bin 322 araç trafikten çıkarılırken bin 522 sürücünün de ehliyeti geçici olarak alındı.

Kontrollerde, tespit edilen 8 bin 541 trafik kural ihlaliyle ilgili sorumlular hakkında işlem gerçekleşti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR