Avrupa ve Amerika’da, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısının YPG'ni reklamını yaparak siyasetçi ve sivil toplum örgütlerinin desteğini kazanmaya çalışan “insan hakları aktivistlerinin” Suriye’de PKK kamuflajları içindeyken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Sivil organizasyonlara konuşmacı olarak davet edilen, uluslararası haber kanallarında canlı yayınlara katılarak PKK’nın DEAŞ terör örgütüne karşı savaştığı algısını güçlendirerek terör örgütünü sempatik göstermeye çalışan bu isimler Suriye’ye gidince PKK’lı teröristlerden farksız oluyor.

İtalyan Davide Grasso da PKK’nın binlerce Avrupalı teröristlerinden sadece bir tanesi. Amerika Birleşik Devletleri’nin desteğiyle Münbiç’in işgal edilmesinden sonra Avrupa’ya geri gelen Grasso, terör propagandası için seminerler veriyor.

SKY NEWS’TE CANLI YAYIN!

O isimlerden biri İngiltere ordusunda görev alan uyuşturucu kullandığı nedeniyle ihraç edilen sonrasında arkadaşlarıyla banka soymaya teşebbüs ettiği için hapse atılan Steve Kerr. Kerr, İngiltere merkezli Sky News televizyonuna bağlanarak Suriye’deki insani krizle ilgili bilgiler veriyor.

Fakat bu isim, PKK kamuflajları içinde çatışmalara katıldı hatta yaralandı. Tedavi edildikten sonra tekrar cepheye dönmek için vakit kaybetmedi.