ALIŞVERİŞ ARABALARINDAKİ ASKILAR, Alışveriş arabalarında küçük askılar vardır, poşetleri buralara asarsanız aldığınız ürünler birbirine karışmadan düzgün duracak ve arabaya daha fazla ürün yerleştirebileceksiniz. 
 
 
CİPS PAKETİ, A4 kağıdını boylamasına katlayarak sağlamlaştırın. Kutunun iç duvarlarının şeklini alacak şekilde kağıdı yerleştirin ve kutuyu eğerek cipslerin kağıda düşmesine izin verin. Cipslerin içindeki hava, paket içerisindeki cipslerin taşıma, depolama, vb. işlemler sırasında ezilip kırılmasını önlemeye yönelik bir hava yastığıdır. 
 
ŞİŞE DELİCİ, Gördüğünüz küçük sivri şey, kullanacağınız kutu ya da şişenin koruyucu tabakasını delip sizin işinizi kolaylaştıracaktır. 
 
NUTELLANIN BULUNUŞU, Nutella, 2. Dünya Savaşı sırasında İtalyan bir pastacının, ürettiği çikolatayı arttırmak amacıyla çikolatayı fındıkla karıştırması sonucu bulundu.
 
ŞEKER DAĞITICI, Bu oyuntunun asıl amacı şekerleri tek tek almanızı sağlayacak bir dağıtıcı görevi görmesi. 
 
TUVALET KAĞIDINUN KONULMASI, Tuvalet kağıdının yapraklarını kopardığımız kısmı duvara değen kısımda olmazsa işimizi çok daha kolay halledebiliriz. 1891'de patenti alınan bu hayat konforlaştırıcı icadın tasarımında bile orijinal kullanımın bu şekilde olduğu söyleniyor. 
 
ŞARAP SERVİSİ, 'Şarabı servis eden kişiye daha iyi bir kavrama sağlayabiliyor.'' Büyük olasılıkla sizin de duymuş olduğunuz bu söylenti yanlış. Tirbuşonla açma işlemi sırasında oluşacak basıncı dengelemek için bulunuyor bu çentikler. Kenarlar ve tabanlar şişenin en dayanıksız yerleri. Çentikler de basıncın şişenin içine de dağılmasını sağlayıp, basıncı eşit olarak yayıyor. 
 
UÇAK YAKITI, Bir uçak ne kadar yüksekte uçarsa o kadar az yakıt harcar. Bunun nedeni uçarken karşı koyması gereken hava yoğunluğunun yükseldikçe azalmasıdır. 
 
MİKROFON, Arka kamerayı kullanırken işlev gören bir mikrofon 
 
KANALİZASYON KAPAKLARI, Kanalizasyon kapakları, kanalizasyon deliğinden içeri düşmemesi için yuvarlaktır. 
 
SU ŞİŞELERİ, Su donduğunda, içinde sıkışan hava kabarcıkları nedeniyle%9 oranında genişler. Su şişelerinin donunca patlamasının nedeni budur. 
 
TELEFON NUMARALARI, Çoğu insan için kısa süreli bellek kapasitesi 5-9 rakamlı sayılardır. Bu yüzden dünyanın birçok yerinde telefon numaraları ve plakalar 7-8 hanelidir. 
 
KALORİ ÇİZELGESİ, Tüm insanlık, günlük tavsiye edilen kalori çizelgesiyle hareket edip hamburger yeseydi, 36 gün sonra büyükbaş nesli tükenirdi. Dünya üzerinde 4,4 milyar yetişkin insan, günlük tavsiye edilen kalori çizelgesine göre sadece büyükbaş hayvanlardan üretilen hamburgerle beslense 36 gün sonra tüm büyükbaş hayvanlar tükenirdi. 
 
YÜZ İFADELERİ, Yeryüzünde yaşayan tüm insanlar mutluluk, öfke, üzüntü, korku, şaşırma ve iğrenme duyguları için aynı yüz ifadesini kullanırlar. Farklı coğrafyalarda yaşayıp farklı dilleri konuşsa da, yeryüzünde yaşayan tüm insanlar mutluluk, öfke, üzüntü, korku, şaşırma ve iğrenme duyguları için aynı yüz ifadesi ve mimikleri kullanırlar.