Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisiyle yapmış röportajda, Türkiye'de can ve mal güvenliğinin olmadığını belirterek, Alman vatandaşlara “Türkiye'ye gelmeyin” çağrısında bulunmuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısı, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet temsilcileri olmak üzere Türkiye'de her kesimden büyük tepkiler görmüştü. 

"ZATEN GELMİYORLARDI"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gelen tepkilere yanıt verdiği röportajda sözlerinin arkasında yer alarak " Geçen sene turistler geliyordu da ben konuştum diye mi gelmediler? Zaten gelmiyordular'' dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun Habertürk'e verdiği röportajın ilgili kısmı:

"107 Medya kuruluşuna hepsine Focus Dergisi’ne yaptığım açıklamaları yaptım. Ben hiçbir zaman, ‘Alman turistler Türkiye’ye gelmesin’ demedim. Her yerde söylediğim bir şeyi söyledim: ‘Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yok.’ TOBB’da, parlamentoda söyledim. Başbakanla, sivil toplumla, Alman basınıyla, Hollanda ile kavgalısınız. Geçen sene turistler geliyordu da ben konuştum diye mi gelmedi? Zaten gelmiyordu. ” diye açıklamalar yaptı.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapmış olduğu skandal ötesi açıklamalardan dolayı Türkiye'nin her yerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.