Taksim'de sırt üstü bayılmış olarak yatan 24 yaşındaki genç bayan, Sabah vakitlerinde görüntülere yansıdı. Uyuşturucu kullanıldığı tespit edilen genç bayanın durumunu görenleri hayretler içine düştü. Birçok haber portalında ve internet  mecrasında yer bulan genç bayanın hali İstanbul polisi de harekete geçirdi. Çevre tanıkları, genç bayana bir şahısın uyuşturucu verdiğini daha sonra oradan kaçtığını iddia etti. Şüphelinin alnında "Enayi" yazılı dövme olduğu belirtildi.

İstanbul Emniyeti o şüphelinin yakalanması için harekete geçti. Araştırmalarda şüphelinin kimliği tespit edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri Türkiye'nin gündemine yer tutua o zanlıyı yaka paça gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli Adem A.'nın barlarda şarkı söylediği iddia edildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Ekipleri gerçekleştirdikleri operasyonda alnında enayi yazan şüpheliyi bulmak için çalışma başlattılar.Çalışmalar esnasında olayın gerçekleştiği yerde bulunan dükkanların kamera kayıtlarına başvurarak alınında enayi yazan şahısı yakalamak için çalışma başlattı.Çevredeki dükkanların kamera kayıtlarına el koyan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri elde edilen görüntülerde zanlıyı tespit edip arama tarama işlemleri sonunda zanlıyı yakaladılar.