Başkent Ankara' da , 15 Temmuz'da şehit olan Emniyet Amiri Cüneyt Bursa' nın adı verilen uyuşturucu operasyonunda 200'e yakın şahıs gözaltına alındı. Emniyet personeli, operasyonun "Türkiye' nin en büyük uyuşturucu operasyonu" olduğunu ve 3 bin polisin katıldığını açıkladı.

200'E YAKIN GÖZALTI

Ankara Emniyet Müdürlüğü mensupları, 6 aylık emekten sonra yaptığı dev narkotik harekatı ile zehir tacirlerine darbeyi vurdu. 200’e yakın gözaltının yapıldığı harekatın Türkiye rekoru olduğu belirtildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi anında Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde yaşamını yitiren Şehit Emniyet Amiri Cüneyt Bursalı’ nın adını taşıdığı dev narkotik operasyonu yapıldı.

Günün ilk vakitlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen polis ekipleri, harekat emrinin verilmesi ile birlikte Ankara’nın dört bir yanına yayıldı. Özellikle Altındağ ilçesinde toplanan polis mensuplarımız, zırhlı araçlar ile girdiği mahalleleri didik didik aradı. Evvelden tespit edilmiş adreslere nokta atışı yapan polis ekipleri, 250 civarında eve operasyon düzenledi, 200’e yakın şahsı gözaltına aldı.

DURMADAN DEVAM EDECEK

Uyuşturucu ile mücadele için kurulan Whatsapp ihbar hattının önemine vurgu yapan Karaaslan, bütün vatandaşların çekinmeden bu hattan gördüklerini duyduklarını, çocuklarının yaşadıklarını aktarmaları gerektiğini ifade etti. Karaaslan, uyuşturucu çetelerini terör örgütlerinden farklı görmediklerini ve mücadelenin aralıksız devam edeceğini kaydetti.