Türkiye'nin 172 Ülkeye Yönelik Uçuş Ağı Bulunuyor

Türkiye ile Solomon Adaları arasında ikili havacılık anlaşması imzalandı, böylece Türkiye'nin uçuş ağı 172 ülkeye ulaştı.

Türkiye'nin 172 Ülkeye Yönelik Uçuş Ağı Bulunuyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün (SHGM) internet adresinde yayımlanan bilgiye göre, İkili Havacılık Ulaştırma Anlaşması'na, Montreal'de düzenlenen Uluslararası Sivil Havacılık Örgütünün (ICAO) 40. Genel Kurulu'nda ICAO nezdinde Daimi Temsilci, Büyükelçi Ali Rıza Çolak ve Solomon Adaları İletişim ve Havacılık Bakanı Ped Shanel Agovaka imza attı.

Anlaşma ile Türkiye'deki tüm noktalardan Solomon Adaları'ndaki tüm merkezlere, haftalık 5 frekans yolcu ve 5 frekans kargo hakkı belirlendi. Her iki ülkenin tayin ettiği hava taşıyıcılarının üçüncü taraf dahil olmak üzere kod paylaşımı, bloke yer ve benzeri ticari meselelerde ortaklık yapmalarına imkan sağlayan anlaşmayla Türkiye'nin ikili havacılık anlaşması yaptığı ülke sayısı 172'ye çıktı.

Solomon Adaları, Büyük Okyanus'un güneyinde, Papua Yeni Gine'nin doğusunda bulunan bir adalar devletidir. Ülke toplam yüzölçümü 28 bin 450 kilometrekare olan 990'dan fazla adadan meydana geliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri