Başbakan Binali Yıldırım, İncirlik Üssü’nden çekilme kararı alan Almanya'nın kararına dair yorumlarda bulunarak, "Bizim tarafımızdan alınmış herhangi bir karar yok, nasıl isterlerse öyle yapsınlar." dedi.

Başbakan Yıldırım, Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Grup Toplantısı'nın sonra, Meclisten ayrılırken gazetecilerin gündeme dair sorularına cevap verdi.
Almanya'nın İncirlik Üssü'nden ayrılma kararının sorulması üzerine Başbakan Yıldırım, "Herhangi bir karar yok bizim tarafımızdan alınan, nasıl isterlerse yapsınlar." yorumunda bulundu.

DAHA ÖNCE ALMAN BASININDA YER ALAN HABERLERDE ÇEKİLME KONUSUNUN BAHSİ GEÇMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Alman Basınında çıkan haberlerde Almanya askerlerini çekecek iddiası yer almıştı.

Focus dergisi Online sitesi haber. Gabriel ziyareti, "Yasağa devam", “Son deneme de başarısız oldu", “Türkiye Gabriel'e yolu gösterdi" başlıklarını atarak okuyucularına bildirdi.

Spiegen Online sitesi ise "Gabriel çözüm bulamadı", İncirlik ile ilgili anlaşma gözükmüyor. "Ankara ziyarete izin vermiyor", "Gabriel ise askerlerini çekilebileceği bildiridi" başlığı ile haberi okuyucularına sundu.

N-TV haber sitesi haberi "Gabriel'in gezisi başarısızlık ile sonuçlandı. Türkiye halen ziyarete müsaade etmiyor. Gabriel Türkiye'nin fikrini değiştirmesinde etkisiz kaldı. Alman parlamenterler ziyaret edemeyecek. Tek çare İncirlikten çekilme şansı kaldı" diye paylaştı.