Darbeci terör örgütü FETÖ üyesi ve firari olan Adil Öksüz' ün Almanya' da bulunduğu haberlerinden sonra Türkiye’ nin, Almanya’ ya bir nota vererek, haberleri araştırılmasını ve  kesinleştirilmesi istedi. FETÖ'cü hain Adil Öksüz' ün Almanya' da olduğunun teyiti halinde derhal yakalanarak Türkiye' ye iade edilmesinin istediği ifade edildi.

HABERLER ÇIKINCA ÜST DÜZEY DİPLOMATİK TEMASLAR GERÇEKLEŞTİ

Diplomatik kaynaklardan gelen haberler doğrultusunda, eli kanlı terör örgütü FETÖ’ nün sözde "hava kuvvetleri imamı" olan firari Adil Öksüz için çıkan son haberler üzerine Türkiye ileri düzeyde diplomatik temaslarda bulundu.

ALMAN DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA NOTA VERİLDİ

Alman Dışişleri Bakanlığı' na verilen notada, medyaya yansıyan haberlerde firari FETÖ'cü Öksüz’ ün Almanya’ nın farklı eyaletlerinde görüldüğünün söylendini anımsatarak, bu hususda Alman istihbarat birimlerinin bilgisi olup olmadığı soruldu ve haberlere konu olan iddiaların araştırılması istendi.

ALMANYA: "ADİL ÖKSÜZ ÜLKEDE DEĞİL" AÇIKLAMASI YAPTI

Almanya Dışişleri Bakanlığı birimleri, firari FETÖ'cü hain Adil Öksüz' ün ülkede olduğuna dair ellerinde herhangi bir veri olmadığını söyledi. Fakat bu hususta yapılan açıklamalar Türk tarafını tatmin etmedi.