Türkiye'den ABD'ye Sert Tepki!

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'nin terör örgütleriyle yaptığı anlaşmaya oldukça sert tepki gösterdi.

Türkiye'den ABD'ye Sert Tepki!

Türkiye'den ABD'ye Sert Tepki!

Gelen açıklamada; 'ABD'nin uluslararası hukuku hiçe sayan, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bu adıma destek vermesini esefle karşılıyoruz. Hiçbir meşru saikle gerekçelendirilemeyecek olan bu tasarruf asla kabul edilemez' ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ABD'nin terör örgütleriyle yaptığı petrol anlaşmasına oldukça sert bir tepki gösterildi. Açıklamada; 'Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bu adıma destek vermesini esefle karşılıyoruz. Hiçbir meşru saikle gerekçelendirilemeyecek olan bu tasarruf asla kabul edilemez.' denildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

'PKK/YPG terör örgütü güdümündeki "Suriye Demokratik Güçleri"nin Suriye'nin kuzeydoğusundaki topraklarda petrol çıkarma, işleme ve ticaretini yapmak üzere ABD'de yerleşik "Delta Crescent Energy LLC" adlı şirketle bir sözleşme imzaladığı basında bildirilmiştir.

PKK/YPG terör örgütü, bu adımla Suriye halkının doğal kaynaklarına el koyarak bölücü gündemini ilerletme emelini açıkça gözler önüne sermiştir. Suriye'nin doğal kaynakları Suriye halkına aittir.

ABD'nin uluslararası hukuku hiçe sayan, Suriye'nin toprak bütünlüğüne, birliğine ve egemenliğine kasteden ve terörizmin finansmanı kapsamına giren bu adıma destek vermesini esefle karşılıyoruz. Hiçbir meşru saikle gerekçelendirilemeyecek olan bu tasarruf asla kabul edilemez.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR